• In English
 • Знищення небезпечного вантажу
  , опубліковано 03 Травня 2023 року о 10:41

  В зону діяльності Східного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні надійшов вантаж – ядра земляного арахісу, який експортувався з Бразилії (експортер: AMENDOPERES LTDA, Brazil). Згідно отриманої інформації системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF від 26 січня 2023 року № 2023.0615, в даному вантажі виявлено перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 і G2).

  Для довідки: Афлатокси́ни – клас природних мікотоксинів, що виробляються багатьма видами грибків роду Aspergillus. Це дуже сильна отрута, яка уражає в першу чергу печінку, порушує ферментний статус організму, має канцерогенні, тератогенні і мутагенні властивості в разі хронічної інтоксикації.

  За результатами державного контролю встановлено, що вантаж становить загрозу для здоров’я людини та/або тварини, відповідно положень ст.54 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» вантаж було затримано. Для вжиття передбаченого законодавством заходу, щодо недопущення загроз життю та здоров’ю  людини та/або тварини проведено консультації з оператором ринку, на адресу якого надійшов вантаж, в результаті чого, прийнято рішення про знищення небезпечного вантажу шляхом високотемпературного спалювання.

  Знищення, вищезазначеного вантажу проводиться під митним контролем та за участі державного ветеринарного інспектора відділу прикордонного інспекційного контролю Східного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні, на підприємстві, яке має відповідне Рішення про державну реєстрацію потужності на види діяльності пов’язані з поводженням з харчовими продуктами (знищення, утилізація, переробка).