• In English
 • Змінено умови транзиту продукції тваринного походження через ЄС
  , опубліковано 21 Квітня 2022 року о 17:07

  З метою підвищення рівня оперативності здійснення заходів державного контролю Держпродспоживслужбою визначено основні критерії оформлення відповідних супровідних документів на вантажі із зерном фуражним (далі – зерно) призначені для експорту.

  Серед ключових моментів здійснення відбору зразків в місцях накопичення та/або зберігання (зернові склади, зерносховища, елеватори) та/або навантаження зерна для лабораторних досліджень (випробувань) в уповноважених державних лабораторіях Держпродспоживслужби в кількості один зразок від 500 тонн з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

  Також у разі переміщення територією України зерна до місць накопичення та/або зберігання та/або навантаження зерна для подальшого вивезення за межі території України, ветеринарні документи не вимагаються.

  Рішення про видачу міжнародного ветеринарного сертифіката при вивезенні за межі території України вантажів із зерном приймається за результатами безпосереднього огляду вантажу та на підставі результатів експертних висновків (протоколів, звітів або інших аналогічних документів) лабораторних досліджень (випробувань) протягом не більше протягом трьох годин.

  Відомості про видані міжнародні ветеринарні сертифікати вносяться до Єдиного державного реєстру ветеринарних документів.