• In English
 • Забезпечення здійснення офіційного контролю вантажів в умовах воєнного стану
  , опубліковано 01 Вересня 2022 року о 13:26

  Відділом прикордонного інспекційного контролю «Полтава» управління державного контролю на кордоні (далі – ВПІК «Полтава») Східного міжрегіонального головного управління Держпродспоживслужби на державному кордоні в безперебійному режимі забезпечується проведення заходів офіційного контролю підконтрольних вантажів, що ввозяться на митну територію України.
  Зазначені заходи здійснюються з метою перевірки відповідності вантажів з харчовими продуктами, кормами, побічними продуктами тваринного походження, живими тваринами, ветеринарними препаратами та іншими вантажами, відповідності законодавству України.
  Не менш важливою передумовою проведення заходів офіційного контролю є забезпечення епізоотичного благополуччя, шляхом захисту території України від занесення, через окремі фактори передачі (живі тварини, продукція тваринного походження) збудників інфекційних захворювань тварин. Зазначені заходи вживаються в межах державного ветеринарно-санітарного контролю.
  Також за результатом проведення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, підтверджується відповідність вантажів за показниками їх безпечності та відповідності законодавству.
  Державними ветеринарними інспекторами ВПІК «Полтава» з урахуванням закріпленої зони обслуговування, зазначені види перевірок здійснюються щоденно, включаючи вихідні дні, на підставі окремого звернення операторів ринку.
  В межах усієї Полтавської області, яка входить до зони обслуговування ВПІК «Полтава», державними ветеринарними інспекторами вживається увесь перелік вичерпних заходів державного контролю, направлений також на дуже важливий критерій – забезпечення здоров’я та благополуччя споживачів, за результатом вживання в їжу харчових продуктів, щодо яких здійснювались окремі заходи державного контролю.
  В межах перевірок, забезпечується проведення широкого спектру вичерпних заходів що, враховують різні нормативно-правові передумови, такі як затверджена періодичність перевірок, перевірка відповідності за результатом аналізу попередньо встановлених невідповідностей, аналіз баз- реєстрів Держпродспоживслужби, застосуванням різних форм перевірок, серед яких і лабораторні дослідження (випробування) та інше.
  Серед не менш важливого, для полегшення введення в обіг вантажів, зона обслуговування ВПІК «Полтава» враховує усі місця митного оформлення, де окремими операторами ринку (імпортерами) виявляється бажання здійснити оформлення вантажів.
  Для інформації, враховуючи місця митного оформлення в межах дії повноважень Полтавської митниці Держмитслужби, підрозділи ВПІК «Полтава» можуть здійснювати державний контроль в відділі митного оформлення “Полтава” митного поста “Східний” B903.14; секторі митного оформлення № 2 відділу митного оформлення B806.6; відділі митного оформлення №1 митного поста “Кременчук” B806.4; відділі митного оформлення №2 митного поста “Кременчук” Ветеринарний пункт “Лубни”
  B806.5; секторі митного оформлення № 1 відділу митного оформлення B806.3; секторі митного оформлення № 3 відділу митного оформлення B806.2.
  Окрему увагу державні ветеринарні інспектори ВПІК «Полтава» приділяють проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи, серед операторів ринку (імпортерів) та інших зацікавлених осіб, з метою підвищення рівня обізнаності про умови ввезення на територію України підконтрольних вантажів, критерії відповідності вантажів окремим вимога законодавства, серед яких також і вимоги, які визначають правила доведення інформації до споживачів.