• In English
 • Відділом прикордонного інспекційного контролю «Полтава» управління державного контролю проведено державний ветеринарно-санітарний контроль партії живих равликів.
  , опубліковано 09 Квітня 2021 року о 14:17

  Равлики транспортувались в охолодженому вигляді в стані анабіозу, до Республіки Білорусь, з метою їх подальшого розведення.
  Державний контроль враховував огляд вантажу, інспектування транспортного засобу та перевірку/оформлення супровідних ветеринарних документів. Для транспортування равликів розмістили в автомобілі в пластмасових ящиках, 2 сітки по 6 кг в кожному.
  Для інформації: равлики Helix Aspersa Muller, або «малі сірі» досягають зрілості у віці 5-6 місяців, діаметр раковини – 27-37 мм, важать молюски лише 6-15 г та відкладають 50-150 яєць.
  Зразки форм міжнародних сертифікатів, якими повинні супроводжуватись вантажі з равликами, розміщено на офіційному веб порталі Держпродспоживслужби
  (www.dpss.gov.ua). https://dpss.gov.ua/mizhnarodne-spivrobitnictv/veterinariya-ta-bezpechnist/sertifikati-na- eksport-z-ukrayini
  Окремо зазначаємо, що у зв’язку з денонсацією Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії від 12.03.1993, починаючи з 13.04.2021 року, торгівля підконтрольними товарами буде здійснюватиметься в рамках чинного законодавства України та враховуючи міжнародні вимоги та правила.