• In English
 • Увага власників тварин! Умови переміщення собак, котів чи домашніх тхорів (фреток) до Польщі з 27.03.2023р. відповідатимуть загальним критеріям законодавства Європейського Союзу
  , опубліковано 13 Березня 2023 року о 14:44

  Східне міжрегіональне головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні звертає увагу власників домашніх улюбленців на наступне.

  Починаючи з 27.03.2023 скасовуються попередні спрощені умови для некомерційного переміщання собак, котів чи домашніх тхорів (фреток) з території України до Республіки Польщі.

  Умови переміщення відповідатимуть загальним критеріям законодавства Європейського Союзу (далі – ЄС) враховуючи особливості визначені Регламентом (ЄС) № 576/2013, серед яких:

  – тварина повинна бути ідентифікована за допомогою мікрочіпа (транспондера), що відповідає нормам ISO 11784 та ISO 11785.

  Якщо тварина ідентифікована за допомогою чіткого татуювання, і за наявності документів, які підтверджують, що татуювання було зроблено до 3 липня 2011 року, ідентифікація вважається відповідною нормам ЄС.

  – тварина має дійсне щеплення проти сказу (дата вакцинації не повинна передувати даті нанесення транспондера чи татуювання або даті зчитування транспондера чи татуювання, зазначених у відповідному розділі ідентифікаційного документа; ревакцинація повинна вважатися первинною вакцинацією, якщо вона не була проведена протягом терміну дії попередньої вакцинації);

  – проведено поточне серологічне дослідження на визначення титру антитіл до сказу (рівень нейтралізуючих антитіл до вірусу сказу в сироватці крові, що дорівнює або перевищує 0,5 МО/мл);

  – тварина супроводжується погодженою формою Сертифікат здоров’я тварин для некомерційного переміщення до держав-членів європейського союзу з третіх країн собак, котів чи домашніх тхорів (фреток) згідно статті 5(1) та (2) Регламенту (ЄС) №576/2013 та письмовою декларацією, підписаною власником або уповноваженою особою, яка підтверджує, що переміщення домашньої тварини до ЄС є некомерційним, що розміщені на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням: https://dpss.gov.ua/mizhnarodne-spivrobitnictv/veterinariya-ta-bezpechnist/sertifikati-na-eksport-z-ukrayini або у деяких випадках дійсним паспортом, виданим однією з держав-членів ЄС.

  Також зазначаємо, що тимчасово до окремого скасування, за умов наявності відповідного результату дослідження не вимагатиметься період очікування три місяці з моменту забору крові для проведення серологічного дослідження на визначення титру антитіл до сказу до дати некомерційного переміщення.

  Дослідження на титр антирабічних антитіл повинно бути виконано в лабораторії, затвердженій Європейською Комісією відповідно до статті 3 Рішення Ради 2000/258/ЄC (список лабораторій доступний за посиланням http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/approval_en.htm).

  Ознайомитись з актуальною інформацією про умови та стан дії спрощеної системи контролю домашніх тварин запровадженої країнами-членами ЄС та іншими країнами, можна на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби (https://dpss.gov.ua/mizhnarodne-spivrobitnictv/veterinariya-ta-bezpechnist/vimogi-do-nekomercijnogo-peremishchennya-tvarin) в розділі «Міжнародне співробітництво» – «Ветеринарія та безпечність» – «Вимоги до некомерційного переміщення тварин».