• In English
 • Увага! Оновлено вимоги переміщення з домашніми улюбленцями до країн ЄС, які починають діяти з 01.05.2023р
  , опубліковано 01 Травня 2023 року о 09:44

  Відповідно до отриманої інформації від компетентного органу Румунії, з 1 травня 2023 року ввезення домашніх тварин на територію країни може здійснюватися тільки при наявності у тварини результату дослідження на рівень титру антитіл до вірусу сказу.

  Таким чином, ввезення домашніх тварин до Румунії можливе за умови виконання загальних вимог для ввезення з третіх країн, зокрема:

  • ідентифікація тварини мікрочіпом;
  • наявність дійсної вакцинації проти сказу;
  • дійсного тесту на титр антитіл із задовільним результатом;
  • встановлена форма сертифікату здоров’я тварин для некомерційного переміщення до держав-членів європейського союзу з третіх країн собак, котів чи домашніх тхорів (фреток).

  Нагадаємо, що для в’їзду на територію ЄС з твариною-компаньйоном потрібен міжнародний ветеринарний сертифікат. Зазначений документ видає державний ветеринарний інспектор міжрегіонального головного управління Держпродспоживслужби на державному кордоні відповідно до вимог країни призначення на підставі належно оформлених ветеринарних документів встановленої форми та безпосереднього огляду.

  Звертаємо увагу, що фахівці Держпродспоживслужби розробили чек-лист для перетину кордону з домашнім улюбленцем.

  Рекомендуємо враховувати згадані вимоги при плануванні поїздок.

  Довідково. Актуальні вимоги до некомерційного переміщення тварин різних країн світу на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби, також за цим посиланням міститься інформація про:

  • перелік відділів прикордонного інспекційного контролю управління державного контролю на кордоні, до компетенції яких належить оформлення та видача міжнародних ветеринарних сертифікатів Про стан здоров’я тварин, з метою некомерційного переміщення домашніх тварин за межі території України;
  • перелік лікарень ветеринарної медицини, до компетенції яких належить оформлення та видача ветеринарних свідоцтв форма №1, з метою некомерційного переміщення домашніх тварин.