• In English
 • Проведення ветеринарно-санітарних заходів в міжнародному пункті пропуску для авіаційного сполучення «Харків – Аеропорт»
  , опубліковано 06 Вересня 2021 року о 10:42

  Одним із основних завдань спеціалістів посту «Харків-Аеропорт» відділу прикордонного інспекційного контролю «Харків» є застосування ветеринарно-санітарних заходів для охорони території України від занесення збудників хвороб тварин з територій інших країн або карантинних зон.

  До міжнародного аеропорту «Харків» прибувають рейси з країн в яких зареєстровані інфекційні захворювання тварин, які підлягають повідомленню МЕБ, скеред яких: Грузія, Німеччина, Польща, Угорщина, Латвія – Африканська чума свиней, Грузія, Єгипет, Туреччина – Ящур, Єгипет, Німеччина, Данія – грип птиці.

  Державними ветеринарними інспекторами посту «Харків-Аеропорт» кожного дня здійснюються ветеринарно-санітарні заходи, найголовніші серед яких протиепізоотичні. Проводиться приготування робочих дезінфекційних розчинів та заправлення дезінфікуючих килимків, які розташовуються біля телетрапів, з метою подальшого їх розміщення під борт літаків, що прибувають з неблагополучних країн.

  Зазначені дії проводиться, з урахуванням усіх необхідних заходів особистого захисту та безпеки, дезінфікуючим засобом «Браводез», у концентрації 0,5% розчину.

  Також з метою недопущення занесення на територію України гостроінфекційних захворювань тварин, державними ветеринарними інспекторами посту «Харків-Аеропорт», у межах компетенції, здійснюється державний контроль з метою перевірок ручної поклажі громадян (пасажирів), які перетинають державний кордон України.

  Контроль ввезення продуктів, що можуть нести потенційний ризик перенесення збудників інфекційних захворювань, здійснюється з метою захисту життя і здоров’я людей та тварин від ризиків, що виникають у результаті хвороб, які переносяться тваринами або продукцією, що виробляється з них.