• In English
  • Повідомлення системи швидкого оповіщення (RASFF)
    , опубліковано 23 Січня 2023 року о 14:48

    Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомляє, що через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF) надійшло повідомлення від 12 січня 2023 року № 2022.7376-fup 4, стосовно виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania ), що експортувалась з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland) до України.

    Акриламід офіційно визнаний канцерогеном у багатьох країнах світу. Він утворюється природним чином у продуктах харчування при випіканні та обсмажуванні при температурі вище 120°С та зниженій вологості в результаті реакції Майяра між редукуючими цукрами та амінокислотою аспарагіном. Цей канцероген абсорбується організмом через ШКТ та поширюється по всіх органах.

    Деталі повідомлення RASFF можна переглянути на офіційній сторінці RASFF Portal Європейської Комісії (https://webgate.ec.europa.eu/rasff-window/screen/search).