• In English
 • Погоджено умови транзиту ВРХ та ДРХ через територію Румунії
  , опубліковано 27 Вересня 2022 року о 17:00

  За інформацією від Держпродспоживслужби, компетентним органом Румунії погоджено процедуру тимчасового транзиту живої великої рогатої худоби (ВРХ) та дрібної рогатої худоби (ДРХ) через територію Румунії до третіх країн.

  Відповідний оператор ринку, який має намір здійснювати транзит, повинен подати до відповідного головного управління Держпродспоживслужби області звернення у довільній формі.

  Зазначене звернення повинне враховувати наступну інформацію:

  1. Назву відправника;
  2. Місце та адресу господарства відправки тварин, з обов’язковим зазначенням кількості тварини, які плануються до транзиту;
  3. Маршрут руху транспортних засобів через територію ЄС;
  4. Письмові гарантії, що тварини не будуть зупинятися і розвантажуватися на території ЄС протягом всього маршруту.
  5. Пункт в’їзду/ виїзду з ЄС (пункт прикордонного контролю BCP);
  6. Орієнтовна дата відправки та дата прибуття до ЄС (наразі для транзиту ВРХ та ДРХ ‒ виключно Румунія).
  7. Країну призначення.

  До заяви необхідно надати зразки:

  1. Ветеринарного сертифіката для експорту в країну призначення;
  2. Документу про дезінфекцію (акт дезінфекції) та інформацію про речовини, які будуть використовувати під час дезінфекції, та їхній термін експозиції.

  Важливо, що у випадку погодження ЄС транзиту, обов’язковою умовою є подача нотифікації через заповнення в системі TRACES першої частин C-CHED на пункт пропуску, куди планується відправка живих тварин. У випадку відсутності вчасно поданої нотифікації через C-CHED, інспектори ЄС залишають за собою право не допустити живих тварин до переміщення, навіть у випадку наявності погодження транзиту на дану партію тварин.

  З більш детальною інформацією про умови заповнення першої частин C-CHED можна ознайомитись за посиланням: https://webgate.ec.europa.eu/IMSOC/tracesnt-help/Content/M_CHED-A/PART%20I%20Dispatched%20Consignment%20as%20RFC_CA.htm

  Звертаємо увагу, що тимчасово, транзит живої ВРХ та ДРХ можливий виключно через пункт пропуску Орлівка-Ісакчеа. Операторам ринку необхідно враховувати те, що Європейська Комісія може приймати рішення, щодо видачі дозволу на транзит, враховуючи поточний епізоотичний стан на території регіонів походження тварин.