• In English
 • Некомерційне переміщення домашніх тварин з території України до Республіки Польщі, у тому числі з метою транзиту
  , опубліковано 03 Серпня 2022 року о 17:28

  Згідно інформації розміщеної на офіційному веб-сайті компетентного органу України – Держпродспоживслужби за посиланням https://dpss.gov.ua/news/novi-umovy-vvezennia-domashnikh-tvaryn-do-polshchi-diiatymut-z-25-lypnia, з 25.07.2022 компетентним органом Республіки Польщі змінено умови ввезення на її території домашніх тварин, у тому числі з метою транзиту.

  Ознайомитись із більш деталізованою інформацією із запровадженими змінами можна на сайті Główny Inspektorat Weterynarii, за посиланням https://www.wetgiw.gov.pl/handel-eksport-import/nowe-uproszczone-zasady-wjazdu-osob-przemieszczajacych-sie-z-ukrainy-ze-zwierzetami-domowymi.

  Опрацювання інформації за зазначеним посиланням є важливою передумовою, з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед зацікавлених фізичних осіб/власників домашніх тварин про умови виконання вимог країни призначення/транзиту (Республіки Польщі).

  Дані вимоги для тварини видів собаки (Canis lupus familiaris), коти (Felis silvestris catus), тхори (Mustela) серед іншого, складаються з наступного:

  Тварини переміщуються до країн-членів ЄС відповідно до стандартної процедури при виконанні усіх вимог ЄС, а саме:1) тварина була правильно ідентифікована за допомогою мікрочіпа,2) тварина щеплена проти сказу і щеплення ще є дійсним(https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/szczepienie-na-wscieklizne),3) наявність у тварини актуального результату серологічного дослідження на визначення титру антирабічні антитіла (https://www.wetgiw.gov.pl/nadzorweterynaryjny/badanie-poziomu-ptujcial),4) тварина забезпечена сертифікатом здоров’я за зразком, визначеним законодавством ЄС (https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/swiadectwo-zdrowia) або в певних деяких випадках дійсний паспорт, виданий в одній із держав-членів ЄС https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/dokumenty-yfikacyjne.

  Дії у випадку невиконання окремих вимог.

  Особа, що перетинає кордон із твариною, яка не відповідає вимогам щодо ввезення (правильно ідентифікована за допомогою мікрочіпа, щеплена проти сказу і щеплення ще є дійсним) зобов’язана заявити представнику митниці про наявність у неї тварини та заповнити заяву.

  Представник митниці (KAS) направляє таку тварину до офіційного ветеринара (ULW).

  Офіційний ветеринар (ULW) / представник митниці KAS, відповідальний за місце перетину кордону, повідомляє власника тварини про:-       недопущення для перетину кордону в Польщу у разі відмови власника піддати тварину ідентифікації та щепленню проти сказу за власний рахунок (Ветеринарна інспекція видає адміністративну постанову про повернення тварини) або,-       ідентифікація та щеплення тварини проти сказу проводяться за власний рахунок у ветеринара (приватна практика після телефонного дзвінка). Ветеринари, які надають вищезазначені медичні та ветеринарні послуги, призначаються за погодженням між керівниками медичних закладів для тварин і обласними/районними ветеринарами.

  Офіційний ветеринар (ULW) відповідно до місця перетину кордону після підтвердження проведеної ідентифікації та щеплення тварини проти сказу за власний рахунок, оформляє дозвіл.

  У випадку тварин, які не відповідають зазначеним вимогам (правильно ідентифікована за допомогою мікрочіпа, щеплена проти сказу і щеплення ще є дійсним), перетин кордону можливий тільки залізницею в Перемишлі та в Хелм.

  Також згідно інформації Główny Inspektorat Weterynarii ввезення домашніх тварин можливе якщо така тварина не відповідає вимогам (наявність сертифікату здоров’я за зразком, визначеним законодавством ЄС або наявність дійсного паспорту, виданого в одній із держав-членів ЄС).             У цьому випадку особа, яка перетинає кордон з твариною, зобов’язана поінформувати представника митниці (KAS) про володіння такою твариною та заповнити заяву.             Представник митниці (KAS) направляє таку тварину до офіційного ветеринара (ULW).             Офіційний ветеринар (ULW)  за місцем перетину кордону видає дозвіл.

  У разі перетину кордону без отримання дозволу (випадки виявлення незаконного перетину кордону власником або опікуном тварини).

  У разі перетину кордону з твариною без отримання вищезазначеного дозволу та відсутності маркування, у т.ч. щеплення тварини проти сказу, органом, яким виявлено незаконний перетин кордону повідомляється територіально уповноваженого ветеринарного лікаря, який приймає рішення про направлення такої тварини на ізоляцію (строк до 6 місяців, з урахуванням вимог ст. 35 Регламенту (ЄС) 2013/576).

  Після призначення ізоляції домашня тварина буде ідентифікована та щеплена проти сказу, через 30 днів після чого буде проведено дослідження на рівень антирабічних антитіл за методом титрування. Відповідальність за витрати на ізоляцію, вакцинацію та ідентифікацію, а також інші необхідні заходи у медичних і ветеринарних цілях несе власник тварини.

  Якщо отримано задовільний результат за рівнем антитіл (вище 0,5 МО/мл), компетентний районний ветеринарний лікар може видати рішення про скорочення терміну ізоляції.

  Після виконання вищезазначених заходів офіційний ветеринар (ULW) видає дозвіл.

  Поводження з тваринами віком до 12 тижнів:

  • до 8-тижневого віку маркування та щеплення від сказу не потрібні.

  У цьому випадку необхідно отримати лише дозвіл на поїздку для власника або супроводжуючої особи.

  Ідентифікація та щеплення проти сказу має відбутися пізніше, після того, як тварині виповниться 8 тижнів;

  • з 8 до 12-тижневого віку згідно – тварини повинні відповідати: правильно ідентифікована за допомогою мікрочіпа, щеплена проти сказу і щеплення ще є дійсним, наявність сертифікату здоров’я за зразком, визначеним законодавством ЄС або наявність дійсного паспорту, виданого в одній із держав-членів ЄС. У випадку не дотримання зазначених вимог, застосовуються умови визначені вище у даному службовому запиті.

  Інші види тварин, що переселяються як супутники (гризуни, кролики, земноводні, рептилії, декоративні водні тварини, безхребетні)

  Через відсутність ризику, пов’язаного з потенційною передачею інфекційних захворювань небезпечні для людей і тварин, у тому числі вірус сказу, вводиться тимчасове звільнення від обов’язку мати дозвіл головного ветеринарного лікаря на імпорт. Якщо вони (види) обмежені для переміщення Вашингтонською конвенцією CITES без необхідних дозволів, рішення приймає Національна податкова адміністрація.