• In English
 • Некомерційне переміщення домашніх тварин з території України до Республіки Німеччина в умовах воєнного стану
  , опубліковано 17 Серпня 2022 року о 16:42

  Вимоги Республіки Німеччини для переміщення домашніх тварин на її територію.

  Згідно інформації розміщеної на офіційному сайті Федерального міністерства продовольства та сільського господарства (Federal Ministry of Food and Agriculture), необхідно враховувати наступне.

  Беручи до уваги ті особливості, що Україна не входить до переліку територій та третіх країн з яких ввезення на територію країни-члена ЄС можливе з відступом від вимоги наявності вакцинації проти сказу та результатів лабораторних досліджень на титр антитіл до вірусу сказу (ст. 11, ст. 12 Регламенту (ЄС) №576/2013 Європейського парламенту та Ради від 12.06.2013), вимоги для ввезення застосовуються на загальних умовах.

  Також обов’язковою умовою для ввезення є ідентифікація тварини, а також оформленням відповідної форми сертифіката здоров’я.

  Оскільки у зв’язку із ситуацією очікується хвиля біженців з України, Європейська комісія звернулась до країни-членів ЄС з проханням забезпечення тимчасових спрощених умов в’їзду для тварин, які подорожують з їхніми власниками.

  Країни-члени, у тому числі Німеччина, до цього прохання прислухались.

  Стосовно в’їзду до Німеччини це означає, що власник тварини зі своїми домашніми тваринами, поки не будуть надані подальші вказівки, може в’їхати з України без попередньо отриманого дозволу згідно з Директивою (ЄС) 576/2013.

  Осіб, що в’їжджають до країни, просять зв’язатися з місцевими ветеринарними службами, щоб визначити стан здоров’я тварини стосовно сказу і за потреби вжити заходів (ізоляція, визначення титру антитіл, щеплення від сказу, вживлення мікрочіпа (ідентифікація), оформлення документа домашньої тварини).

  З огляду на можливе перенесення сказу особи і власники тварин, які контактують із собаками та кішками з України, просять особливо дотримуватися гігієнічних заходів. Проте загалом вважається, що ризик занесення сказу через собак і кішок у наслідок очікуваної хвилі біженців є невеликим.

  Інформуємо, що проведення контролю некомерційного переміщення домашніх тварин, по факту перетину кордону до ЄС, здійснюється у пунктах пропуску першої країни-члена, з якою межує територія України. З огляду на це першочергово необхідно враховувати вимоги (з урахуванням спрощених особливостей) встановлені компетентним органом даної країни.

  Міжрегіональним головним управлінням, враховуючи інформацію від Держпродспоживслужби, роз’яснювалось про умови перетину кордону з домашніми тваринами в пунктах пропуску з Ресупублікою Польща. Більш детальна інформація за посиланням – https://www.sk.dpss.gov.ua/nekomerczijne-peremishhennya-domashnih-tvaryn-z-terytoriyi-ukrayiny-do-respubliky-polshhi-u-tomu-chysli-z-metoyu-tranzytu/

  Додатково зазначаємо, що на офіційному сайті Федерального міністерства продовольства та сільського господарства (Federal Ministry of Food and Agriculture) є можливість ознайомитись із: