Перейти до основної сторінки
У зв’язку із введенням на території України воєнного стану, країни – члени ЄС, з якими Україна межує на кордоні, забезпечили спрощення умов переміщення домашніх тварин, як на свою територію, так і подальшого ввезення до інших країн, у випадку транзиту.
У будь-якому випадку власникам тварин рекомендується, за наявності такої можливості, оформлювати принаймні мінімальні документи та здійснювати інші заходи, які визначаються як умови дотримання вимог законодавства країн-членів ЄС для ввезення на їх територію домашніх тварин.
Згідно інформації розміщеної на офіційному веб-сайті Національного управління санітарної ветеринарії та безпеки харчових продуктів (Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor) введено тимчасове відхилення від дотримання певних умов для ввезення домашніх тварин на територію Румунії з України.
Зазначені відхилення враховують те, що згідно ст. 32 Регламенту (ЄС) №576/2013 Європейського парламенту та Ради від 12.06.2013) є можливим відступ від загальних вимог, які передбачаються для некомерційного переміщення домашніх тварин. Відповідно компетентним органом Румунії дозволено таке переміщення на свою територію з урахуванням наступного:
відповідальна за тварину особа заповнює форму Pet locator, яку можна завантажити з веб-сайта Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/e /1FAIpQLSfuCwVV3vsT3ztx5nGhi5W9SaALqlNpCga9EOg9JRzRO7G6tw /viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0, або доступ до нього можна отримати, відсканувавши QR-код нижче:
Власник тварини зможе завершити усі формальності та процедури після в’їзду до Румунії. Для отримання дотикових відомостей є можливість направлення електронного листа на адресу infoucraina@ansvsa.ro.
З метою підвищення рівня обізнаності власників домашніх тварин, наводимо інформацію про загальні вимоги компетентного органу Румунії для некомерційного переміщення домашніх тварин:
Домашні тварини підлягають офіційному контролю у пунктах пропуску через державний кордон та (за можливості) відповідати наступному:- ветеринарний сертифікат – модель Додаток II – Рішення ЄС 25/2007, з останніми поправками;- декларація – модель Додаток III – Рішення ЄС 25/2007 з останніми поправками (для домашніх птахів);- у випадку повітряного транспорту виконувати вимоги встановлені кожною авіакомпанією, про які заздалегідь необхідно запитувати.- супровідні документи можна надіслати заздалегідь до пункту входу пасажирів, щоб перевірити їх відповідність.-
УВАГА! В Румунії немає карантинних центрів, уповноважених згідно з Регламентом (ЄС) № 139/2013, і власник або фізична особа, відповідальна за домашнього птаха від імені власника, має вибрати лише перший варіант із пункту 4 декларації, а саме:”[Птах(и) були ізольовані в цьому просторі протягом щонайменше 30 днів безпосередньо перед датою відправлення, не вступаючи в контакт з будь-якими іншими птахами.]
Також на офіційному веб-сайті Національного управління санітарної ветеринарії та безпеки харчових продуктів (Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor) є можливість ознайомитись з переліком пунктів пропуску та їх контактною інформацією, через які є можливим переміщення домашніх тварин з некомерційними цілями. Зазначена інформація враховує наступне:
Попередня
Наступна