• In English
 • Модернізація державної управлінської діяльності в умовах загальносвітової тенденції переходу до моделі суспільства сервісного типу
  , опубліковано 03 Листопада 2022 року о 14:38

  З метою спрощення доступу до інформації Східним міжрегіональним головним управлінням Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні (надалі – Східне МГУ) було впроваджено в роботі практику доведення інформації до зацікавлених суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та громадян з використанням QR кодів (матричний код (двовимірний тип штрих коду — 2D), у якому обсяг певної інформації зашифрований у графічний об’єкт).

  Це впровадження дозволяє проводити ознайомлення суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (операторів ринку) та громадян з інформаційними даними – нормативно-правовими актами (законами, постановами Кабінету Міністрів України, наказами центральних органів виконавчої влади, компетентного органу України – Держпродспоживслужби та Східного МГУ), що регулюють умови здійснення заходів офіційного контролю та інші повноваження Східного МГУ, з використанням QR кодів.

  Зазначений формат інформування дозволяє зацікавленим особам ознайомлюватись з інформаційними даними на веб-ресурсі першоджерела та здійснювати оперативне їх використання. Серед іншого переходити за посилання на веб-сторінки державних органів з метою ознайомлення та/або пошуку необхідної інформації.
  Відповідна практика серед іншого застосовується до інформації про надання Східним МГУ платних адміністративних послуг, та послуг, що фінансуються за рахунок оператора ринку, які є законодавчо обумовленою передумовою.

  З використанням QR кодів у форматі Word є можливим завантажити форми електронних документів (зразки заяв, форм документів ЗВДВ/ЗДВ) необхідних для проведення державного ветеринарно-санітарного контролю та державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.

  Забезпечено розміщення усіх перелічених інформаційних даних на відповідних стендах, розташованих в межах відділів прикордонного інспекційного контролю, з урахуванням постів.