• In English
 • Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України встановило правила поводження з продуктами, що ввозяться в Україну як виставкові зразки, або як об’єкти наукових досліджень
  , опубліковано 12 Квітня 2021 року о 14:16

  Відповідний наказ Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (від 23 березня 2021 № 601) зареєстровано в Міністерство юстиції України минулого тижня (7 квітня 2021).

  Сфера дії наказу охоплює харчові продукти, корми, кормові добавки, ветеринарні лікарські засоби, репродуктивний матеріал, побічні продукти тваринного походження та інші продукти.

  Відповідно до наказу, ввезення в Україну продуктів, як торговельних зразків, або як об’єктів наукових досліджень, відбуватиметься за заявницьким принципом.

  Оператори ринку повинні будуть не пізніше ніж за 10 днів до ввезення продуктів в Україну інформувати Держпродспоживслужбу про мету їх ввезення.

  Після використання таких продуктів за призначенням, оператори ринку повинні будуть інформувати Держпродспоживслужбу про знищення таких продуктів або про їх вивезення за межі України не пізніше ніж через 5 днів після цього.

  Прийняття наказу позитивно вплине на розвиток міжнародної торгівлі, наукову та селекційну діяльність, врегулює питання ввезення в Україну відповідних зразків, а також мінімізує можливі загрози для здоров’я в разі споживання таких продуктів.