Перейти до основної сторінки
Здійснення заходів офіційного контролю, під час ввезення (пересилання) на митну територію України вантажів з живими тваринами, відбувається шляхом проведення державного ветеринарно-санітарного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та митницях призначення на митній території України.
Операторам ринку (імпортерам), під час ввезення вантажів з живими тваринами, що потребують профілактичного карантину, необхідно враховувати вимоги ст. 84 Закону України «Про ветеринарну медицину», в частині інформування державних ветеринарних інспекторів відділів прикордонного інспекційного контролю, в зоні обслуговування яких перебуває місце митного оформлення та безпосередньо потужність (господарство) призначення, не пізніше ніж за три робочих дні до прибуття такого вантажу з тваринами.
Умови забезпечення зазначеного заходу дозволять провести попередню оцінку умов ввезення, з урахуванням встановлених законодавством вимог, а саме:
Відповідність зазначених умов передбачено ст. 85 Закону України «Про ветеринарну медицину», в якій визначено, що вантажі з товарами, що ввозяться на територію України, повинні:
Розділом І вимог щодо ввезення на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 №553, визначено, що ввезення на митну територію України живих тварин (крім домашніх, спортивних, експериментальних, циркових тварин, а також тварин, призначених для виставок та розважальних цілей), їхнього репродуктивного матеріалу можливе із потужностей (об’єктів), щодо яких встановлено відповідність законодавству України за результатами:
З огляду на ті обставини, що під час проведення державного ветеринарно-санітарного контролю, застосовується стандартний прикордонний ветеринарно-санітарний контроль, до складових якого входить перевірка відповідності живих тварин до міжнародного ветеринарного сертифіката, який їх супроводжує, що включає перевірку прийнятності ідентифікації та клінічний огляд, важливо забезпечити своєчасне оформлення місця доставки товарів транспортними засобами.
Згідно пп. 1.4 п. 1 наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №646 «Про місця доставки товарів транспортними засобами», до початку переміщення товарів, зазначених у підпункті 1.3 пункту 1 цього наказу, одержувач товарів або вповноважена ним особа може подати митниці призначення письмову заяву для розгляду та погодження доставки таких товарів автомобільним транспортом в інше місце, ніж зазначене в Переліку. Зазначеним місцем доставки товарів може бути потужність (господарство) на якому буде відбуватись розвантаження тварин та подальше їх профілактичне карантинування.
Зазначені умови дозволять убезпечити ввезення (пересилання) вантажів з живими тваринами на митну територію України від небажаних наслідків встановлення невідповідності законодавству України.
Попередня
Наступна