• In English
 • Епізоотична ситуація в країнах світу за І квартал 2021 року
  , опубліковано 15 Квітня 2021 року о 13:24

  Останнім часом спостерігається різке загострення епізоотичної ситуації навколо високопатогенного грипу птиці (далі – ВПГП), який залишається однією з основних перепон для торгівлі та в цілому для розвитку світового птахівництва.

  17 березня 2021 року Європейський Союз визнав зонування України за високопатогенним грипом птиці. Це надзвичайно важливо для відкриття експортного ринку українських виробників продукції птахівництва. З огляду на реєстрацію окремих випадків спалахів високопатогенного грипу птиці на території України, зонування знімає обмежувальні фактори з країни в цілому. Рішення ЄС розпочало діяти 20 березня 2021.

  З метою оцінки епізоотичного статусу країн світу, інформуємо про реєстрацію у         2021 році наступних інфекційних захворювань, щодо яких на території України встановлені заборони (обмеження) на ввезення об’єктів контролю та нагляду:

  Африканська чума свиней (АЧС) – Польща, Малайзія.

  Блутанг – Швейцарська конфедерація.

  ВПГП – Угорщина, Республіка Сенегал, Литва, Держава Кувейт, Італійська Республіка, Алжир, Фінляндія, Естонія, Нігер.

  Віспа овець – Бутан.

  Заразний вузликовий дерматит – Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка.

  Звертаємо увагу, що рішенням Головного державного ветеринарного інспектора України скасовано заборону щодо обмеження ввезення в Україну з Республіки Білорусь сприйнятливих до АЧС тварин, продукції та сировини з них, сперми, яйцеклітин, ембріонів свиней та кормів для свиней, дія якої тривала з 22.06.2013р.

  Ознайомитись з актуальною інформацією по діючим заборонам можливо на веб-сайті Держпродспоживслужби: https://dpss.gov.ua/bezpechnist-harchovih-produktiv-ta-veterinarna-medicina/diyuchi-zaboroni.