• In English
 • Епізоотична ситуація в країнах світу за червень 2021 року
  , опубліковано 05 Липня 2021 року о 13:37

  Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті www.oie.int Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (OIE), на території Латвійської Республіки зареєстрований новий штам в країні високопатогенного грипу птиці (далі – ВПГП)  (Н5N1), на Кубі зареєстровано новий штам в країні вірусної геморагічної хвороби кролів, типу 2 (RHDV2).

  Вірусна геморагічна хвороба кролів, типу 2   (RHDV2) – вірусне гостре захворювання, що характеризується некротичним гепатитом з високим показником летальності.

  Імпорт інфікованого м’яса кролика — може бути одним з основних механізмів передачі RHDV2  на нову територію. М’ясо, містить високий рівень зараженої вірусом крові. Ключовим моментом профілактики є вакцинація.

  Також повідомляється про рецидиви захворювань в Республіки Того – ВПГП, Бутан – класична чума свиней.

  З метою оцінки епізоотичного статусу країн світу, інформуємо про реєстрацію наступних інфекційних захворювань, щодо яких на території України встановлені заборони (обмеження) на ввезення об’єктів контролю та нагляду:

  • через захворювання на ВПГП встановлено обмеження на ввезення в Україну товарів з Албанії;
  • через захворювання на заразний вузликовий дерматит встановлено обмеження на ввезення в Україну товарів з Малайзії.

  Скасовано обмеження на ввезення в Україну вантажів з Ірландії, в зв’язку з тим що захворювання на ВПГП на території зазначеної країни не реєструється.

  Ознайомитись з актуальною інформацією про обмеження ввезення на територію України та транзиту вантажу, можливо на веб-сайті Держпродспоживслужби: https://dpss.gov.ua/bezpechnist-harchovih-produktiv-ta-veterinarna-medicina/diyuchi-zaboroni.