• In English
 • До уваги! Здійснення експорту/імпорту/транзиту продукції до країн Європейського Союзу (TRACES NT)
  , опубліковано 07 Березня 2023 року о 13:16

  На виконання вимог європейського законодавства щодо використання комп’ютеризованої системи управління інформацією для офіційного контролю (IMSOC), суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність повʼязану з обігом харчових продуктів, побічних продуктів тваринного походження не призначених для споживання людиною, а також пов’язану з рослинами, продукцією рослинного походження та сільськогосподарською технікою, між Україною та країнами Європейського Союзу в режимах експорту, імпорту, транзиту, необхідно створити в системі TRACES NT аккаунт користувача та заповнити відповідну картку.

  IMSOC – інформаційна система управління для офіційного контролю. IMSOC складається з кількох інформаційних систем ЄС (iRASFF, ADIS, EUROPHYT, TRACES). Це дозволяє країнам ЄС обмінюватися інформацією про офіційний контроль харчових продуктів, тварин і рослин, щоб запобігти шахрайству з харчовими продуктами.

  • iRASFF (система для швидкого оповіщення про харчові продукти і корми)
  • ADIS (сповіщення про хвороби тварин)
  • EUROPHYT (сповіщення про здоров’я рослин)
  • TRACES (сертифікація).

  TRACES NT – це багатомовна санітарна та фітосанітарна он-лайн платформа Європейської Комісії по сертифікації та підтримці експорту тварин, продукції тваринного та рослинного походження, харчових продуктів, кормів до Європейського Союзу (ЄС). Ця платформа дає змогу третім країнам видавати офіційні сертифікати для імпорту в ЄС партій продуктів тваринного походження, тварин, певних харчових продуктів і кормів нетваринного походження та рослин, а державам-членам Європейського Союзу — вхідні документи, що фіксують результат офіційного контролю та рішення, прийняте щодо цих партій.

  Реєстрація кожної контактної особи повинна здійснюватися через службу автентифікації користувачів Європейської комісії (« Вхід в ЄС »), яка дозволяє зареєстрованим користувачам отримувати доступ до TRACES NT за допомогою єдиної електронної адреси та пароля. Ці облікові дані необхідні для доступу до TRACES NT.

  З метою підтвердження компетентним органом України інформації про субʼєкта господарювання, внесеної до TRACES NT, оператору ринку необхідно звернутись до Держпродспоживслужби (e-mail: info@dpss.gov.ua) з офіційним листом, в якому слід зазначити такі відомості:

  • назва підприємства (як зазначено при створенні запиту у TRACES NT);
  • імʼя та прізвище особи, яка створила аккаунт у TRACES NT (як зазначено у системі);
  • ідентифікаційний код, присвоєний користувачу при створенні аккаунту у TRACES NT (username), зазвичай формат n00****;
  • інформація щодо реєстрації/отримання експлуатаційного дозволу потужності в компетентному органі.

  Підтвердження інформації про субʼєктів господарювання в системі TRACES NT за умови виконання вимог законодавства в частині обліку операторів ринку, а саме, залежно від напряму діяльності:

  • державної реєстрації потужності оператора ринку харчових продуктів;
  • отримання експлуатаційного дозволу на потужність із виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження;
  • отримання експлуатаційного дозволу на потужність з виробництва та обігу неїстівних продуктів тваринного походження;
  • державна реєстрація осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання;
  • державна реєстрація осіб, які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу.

  Ознайомитись з покроковим шляхом здійснення експорту/імпорту/транзиту продукції до країн Європейського Союзу, можна на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби (https://dpss.gov.ua/news/do-uvahy-subiektiv-hospodariuvannia-pokrokovyi-shliakh-dlia-zdiisnennia-eksportuimportutranzytu-produktsii-do-krain-ievropeiskoho-soiuzu).